- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Logic Type | Buffer/Line Driver, Non-Inverting with Open Drain |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Datasheet | |
|---|---|
| 74LVC2G07GW,125.pdf | |
- Commodity Description
Buffer/Driver 2-CH Non-Inverting Open Drain CMOS 6-Pin SC-88 T/R
- Related Products
Popular Models

- MC10H123PG
- Manufacturer:Logic chip

- MC74AC02NG
- Manufacturer:Logic chip

- 74LVC1G07GW,125
- Manufacturer:Logic chip

- MC74HC4020ANG
- Manufacturer:Logic chip

- 74AHCT1G14SE-7
- Manufacturer:Logic chip