- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 25 |
| Packaging | Tube |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 4, 3, 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | -4.94 V ~ -5.46 V |
| Current - Quiescent (Max) | - |
| Current - Output High, Low | 50mA, 50mA |
| Logic Level - Low | -1.48V |
| Logic Level - High | -1.13V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 1.6ns @ -5.2V, - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MC10H123PG.pdf | |
- Commodity Description
NOR Gate 3-Element 4-3-3-IN ECL 16-Pin PDIP Rail
- Related Products
Popular Models

- MC10H123PG
- Manufacturer:Logic chip

- MC74AC02NG
- Manufacturer:Logic chip

- 74LVC1G07GW,125
- Manufacturer:Logic chip

- MC74HC4020ANG
- Manufacturer:Logic chip

- 74AHCT1G14SE-7
- Manufacturer:Logic chip