- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Logic Type | Buffer/Line Driver, Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Datasheet | |
|---|---|
| M74VHC1GT125DF2G.pdf | |
- Commodity Description
Buffer/Line Driver 1-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 5-Pin SC-88A T/R
- Related Products
Popular Models

- MC10H123PG
- Manufacturer:Logic chip

- MC74AC02NG
- Manufacturer:Logic chip

- 74LVC1G07GW,125
- Manufacturer:Logic chip

- MC74HC4020ANG
- Manufacturer:Logic chip

- 74AHCT1G14SE-7
- Manufacturer:Logic chip