- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Output Isolation | Isolated |
| Internal Switch(s) | No |
| Voltage - Breakdown | - |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Start Up | 12.5V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9 V ~ 18 V |
| Duty Cycle | - |
| Frequency - Switching | - |
| Power (Watts) | - |
| Fault Protection | - |
| Control Features | - |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Package / Case | SC-74, SOT-457 |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCP1215SNT1.pdf | |
- Commodity Description
Switched Mode Power Supply Controller 6-Pin TSOP T/R
- Related Products
Popular Models

- ACT30BHT-1119
- Manufacturer:AC-DC

- AP3105RKTR-G1
- Manufacturer:AC-DC

- AP3766K6TR-G1
- Manufacturer:AC-DC

- NCP1215SNT1
- Manufacturer:AC-DC

- AP3105NAKTR-G1
- Manufacturer:AC-DC