- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Configuration | High and Low Side, Synchronous |
| Input Type | PWM |
| Delay Time | 16ns |
| Current - Peak | - |
| Number of Configurations | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 35V |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 13.2 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCP81146MNTBG.pdf | |
- Commodity Description
IC REG VR CTLR 12V 8DFN
- Related Products
Popular Models

- AUIRS2128S
- Manufacturer:Power transformer

- ZXGD3009DYTA
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5110MX
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5109BMX
- Manufacturer:Power transformer

- NCP81151MNTAG
- Manufacturer:Power transformer