- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Configuration | Half Bridge |
| Input Type | Non-Inverting |
| Delay Time | 35ns |
| Current - Peak | 2A |
| Number of Configurations | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 12V |
| Voltage - Supply | 6.4 V ~ 13.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| FAN5110MX.pdf | |
- Commodity Description
Driver 3.5A 4-OUT Hi/Lo Side Half Brdg Inv/Non-Inv 16-Pin SOIC N T/R
- Related Products
Popular Models

- AUIRS2128S
- Manufacturer:Power transformer

- ZXGD3009DYTA
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5110MX
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5109BMX
- Manufacturer:Power transformer

- NCP81151MNTAG
- Manufacturer:Power transformer