- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | - |
| Configuration | High and Low Side, Synchronous |
| Input Type | PWM |
| Delay Time | 30ns |
| Current - Peak | - |
| Number of Configurations | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 35V |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 13.2 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 150°C |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCP81062MNTWG.pdf | |
- Commodity Description
Synchronous Buck MOSFET Driver 8-Pin DFN EP T/R
- Related Products
Popular Models

- AUIRS2128S
- Manufacturer:Power transformer

- ZXGD3009DYTA
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5110MX
- Manufacturer:Power transformer

- FAN5109BMX
- Manufacturer:Power transformer

- NCP81151MNTAG
- Manufacturer:Power transformer