- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Applications | Overvoltage Protection Controller |
| Voltage - Input | 1.2 V ~ 28 V |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 28 V |
| Current - Supply | 70μA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-VFDFN Exposed Pad |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCP349MNBGTBG.pdf | |
- Commodity Description
Controller 1.2V to 28V 6-Pin DFN EP T/R
- Related Products
Popular Models

- BL8509C-263DCRM
- Manufacturer:Power monitor

- XC61CC3002MR
- Manufacturer:Power monitor

- APR3415BMTR-G1
- Manufacturer:Power monitor

- CAT874-80ULGT3
- Manufacturer:Power monitor

- UCC24650DBVR
- Manufacturer:Power monitor