- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Power Supply Controller |
| Voltage - Input | 0 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 100nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Datasheet | |
|---|---|
| CAT874-80ULGT3.pdf | |
- Commodity Description
Switching Controllers Smart Phone Battery Switch Cntlr
- Related Products
Popular Models

- BL8509C-263DCRM
- Manufacturer:Power monitor

- XC61CC3002MR
- Manufacturer:Power monitor

- APR3415BMTR-G1
- Manufacturer:Power monitor

- CAT874-80ULGT3
- Manufacturer:Power monitor

- UCC24650DBVR
- Manufacturer:Power monitor