- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 25 |
| Packaging | Tube |
| Applications | Power Supply, Supervisor |
| Voltage - Input | - |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 32 V |
| Current - Supply | 3mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Datasheet | |
|---|---|
| KA3501.pdf | |
- Commodity Description
Volt Supervisor Detect 14-Pin PDIP W Rail
- Related Products
Popular Models

- BL8509C-263DCRM
- Manufacturer:Power monitor

- XC61CC3002MR
- Manufacturer:Power monitor

- APR3415BMTR-G1
- Manufacturer:Power monitor

- CAT874-80ULGT3
- Manufacturer:Power monitor

- UCC24650DBVR
- Manufacturer:Power monitor