- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio - Input | Output |
| Output Configuration | - |
| Output Type | Bipolar |
| Interface | On/Off |
| Voltage - Load | 3 V ~ 5 V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current - Output (Max) | 250mA |
| Rds On (Typ) | - |
| Input Type | - |
| Features | - |
| Fault Protection | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Datasheet | |
|---|---|
| DRDC3105F-7.pdf | |
- Commodity Description
Driver Integrated SS DC Relay SOT23
- Related Products
Popular Models

- SZNUD3105DMT1G
- Manufacturer:Large current drive

- AP2822AKBTR-G1
- Manufacturer:Large current drive

- ULN2003G-S16-R
- Manufacturer:Large current drive

- MDC3105LT1
- Manufacturer:Large current drive

- SI1865DDL-T1-GE3
- Manufacturer:Large current drive