- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio - Input | Output |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | P-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage - Load | 1.8 V ~ 12 V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Current - Output (Max) | 1.1A |
| Rds On (Typ) | 165 mOhm |
| Input Type | - |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Datasheet | |
|---|---|
| SI1865DDL-T1-GE3.pdf | |
- Commodity Description
IC LOAD SW LVL SHIFT SC70-6
- Related Products
Popular Models

- SZNUD3105DMT1G
- Manufacturer:Large current drive

- AP2822AKBTR-G1
- Manufacturer:Large current drive

- ULN2003G-S16-R
- Manufacturer:Large current drive

- MDC3105LT1
- Manufacturer:Large current drive

- SI1865DDL-T1-GE3
- Manufacturer:Large current drive