- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 2 |
| Ratio - Input | Output |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | - |
| Voltage - Load | 6V (Max) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Current - Output (Max) | 400mA |
| Rds On (Typ) | 900 mOhm (Max) |
| Input Type | - |
| Features | - |
| Fault Protection | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | SC-74, SOT-457 |
| Datasheet | |
|---|---|
| SZNUD3105DMT1G.pdf | |
- Commodity Description
IC LOAD DVR 5.0V DUAL SC74
- Related Products
Popular Models

- SZNUD3105DMT1G
- Manufacturer:Large current drive

- AP2822AKBTR-G1
- Manufacturer:Large current drive

- ULN2003G-S16-R
- Manufacturer:Large current drive

- MDC3105LT1
- Manufacturer:Large current drive

- SI1865DDL-T1-GE3
- Manufacturer:Large current drive