- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 50 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.6 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 1.5MHz |
| Current - Input Bias | 20nA |
| Voltage - Input Offset | 100μV |
| Current - Supply | 350μA |
| Current - Output / Channel | 13mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.2 V ~ 36 V, ±1.35 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD8226ARMZ.pdf | |
- Commodity Description
Instrumentation Amplifiers Wide Supply Range PREC RRO IC
- Related Products
Popular Models

- AD623ARZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- INA128UA/2K5
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD8226ARZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD8226ARMZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD623AN
- Manufacturer:Instrumentation amplifier