- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 98 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.3 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 800kHz |
| Current - Input Bias | 17nA |
| Voltage - Input Offset | 25μV |
| Current - Supply | 375μA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 12 V, ± 2.5 V ~ 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD623ARZ.pdf | |
- Commodity Description
SP Amp INSTR Amp Single R-R O/P ±6V/12V 8-Pin SOIC N Tube
- Related Products
Popular Models

- AD623ARZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- INA128UA/2K5
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD8226ARZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD8226ARMZ
- Manufacturer:Instrumentation amplifier

- AD623AN
- Manufacturer:Instrumentation amplifier