- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 50 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 1.2 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 30nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Datasheet | |
|---|---|
| KA4558.pdf | |
- Commodity Description
IC OPAMP GP 8DIP
- Related Products
Popular Models

- LM358S
- Manufacturer:General amplifier

- LM358G-S08-R
- Manufacturer:General amplifier

- LM324DR2G
- Manufacturer:General amplifier

- LM358DR2G
- Manufacturer:General amplifier
.jpg)
- XR8052ASO8
- Manufacturer:General amplifier