- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x 1 |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Datasheet | |
|---|---|
| 74LVC1G19GW,125.pdf | |
- Commodity Description
1-OF-2 DECODER
- Related Products
Popular Models

- 7SB385AMX1TCG
- Manufacturer:Encoding and decoding chip

- 74LVC1G19GV,125
- Manufacturer:Encoding and decoding chip

- 74LVC1G19GW,125
- Manufacturer:Encoding and decoding chip

- 74LVX157MX
- Manufacturer:Encoding and decoding chip

- 74LVC1G157GV,125
- Manufacturer:Encoding and decoding chip