- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Filters |
| Series | DEA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Frequency | 2.45GHz Center |
| Bandwidth | 100MHz |
| Filter Type | Low Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 0.48dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.024" W (1.60mm x 0.60mm) |
| Height (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 4,000 |
| Other Names | 445-3258-2 DEA162500LT1217A1 |
| Datasheet | |
|---|---|
| DEA162500LT-1217A1.pdf | |
- Commodity Description
RF Filter Low Pass 0.48dB SMD 6Pin 0603 T/R
- Related Products
Popular Models

- MCZ0806AH900L2TA0G
- Manufacturer:Wave filter

- 90Ω at 100MHz
- Manufacturer:Wave filter

- MLB6*10-2.5T(f)
- Manufacturer:Wave filter

- LFB182G45SG9A293
- Manufacturer:Wave filter

- ACM2012-900-2P-T002
- Manufacturer:Wave filter