- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Filters |
| Series | MCZ-AH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | 90 Ohm @ 100MHz |
| Inductance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | 100mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 4 Ohm |
| Voltage Rating - DC | 5V |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm) |
| Height (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Package / Case | 0302 (0806 Metric), 4 Lead |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 10,000 |
| Other Names | 445-174379-2 MCZ0806AH900L2TA0G-ND |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCZ0806AH900L2TA0G.pdf | |
- Commodity Description
Common Mode Chokes Dual 90Ohm 100MHz 100mA SMD T/R
- Related Products
Popular Models

- MCZ0806AH900L2TA0G
- Manufacturer:Wave filter

- 90Ω at 100MHz
- Manufacturer:Wave filter

- MLB6*10-2.5T(f)
- Manufacturer:Wave filter

- LFB182G45SG9A293
- Manufacturer:Wave filter

- ACM2012-900-2P-T002
- Manufacturer:Wave filter