- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Filters |
| Series | ACM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | 120 Ohm @ 100MHz |
| Inductance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | 370mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 220 mOhm |
| Voltage Rating - DC | 50V |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Package / Case | Horizontal, 4 PC Pad |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 2,000 |
| Other Names | 445-2208-2 ACM2012-121-2P ACM2012-121-2P-T ACM2012-121-2P-T-ND ACM2012-121-2P-T000 ACM20121212PT002 |
| Datasheet | |
|---|---|
| ACM2012-121-2P-T002.pdf | |
- Commodity Description
Common Mode Chokes Dual 120Ohm 100MHz 370mA SMD T/R
- Related Products
Popular Models

- MCZ0806AH900L2TA0G
- Manufacturer:Wave filter

- 90Ω at 100MHz
- Manufacturer:Wave filter

- MLB6*10-2.5T(f)
- Manufacturer:Wave filter

- LFB182G45SG9A293
- Manufacturer:Wave filter

- ACM2012-900-2P-T002
- Manufacturer:Wave filter