- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 50nA |
| Voltage - Input Offset | - |
| Current - Supply | 600μA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Datasheet | |
|---|---|
| AP4313KTR-G1.pdf | |
- Commodity Description
CONSTANT VOLTAGE AND CONSTANT CURRENT CONTROLLER
- Related Products
Popular Models

- FM01BTS
- Manufacturer:Switching power supply chip

- AP4313KTR-G1
- Manufacturer:Switching power supply chip

- DK1203
- Manufacturer:Switching power supply chip

- DK106-DIP8
- Manufacturer:Switching power supply chip

- TL494G-S16-R
- Manufacturer:Switching power supply chip