- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 98 |
| Packaging | Tube |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | 5Mbps |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| SP485REN-L.pdf | |
- Commodity Description
SP485REN-L by Sipex Design and production,in Chip1Cloud Spot sales,And can pass Chip1Cloud Purchasing。SP485REN-L Price reference $ 0.2844。SP485REN-L - Standard Package :98;Packaging :Tube;Type :Transceiver;Protocol :RS422, RS485;Number of Drivers/Receivers :1/1;Duplex :Half;Receiver Hysteresis :-;Data Rate :5Mbps;Voltage - Supply :4.75 V ~ 5.25 V;Operating Temperature :-40°C ~ 85°C;Mounting Type :Surface Mount;Package / Case :8-SOIC (0.154", 3.90mm Width);。You can download SP485REN-L Chinese information、Pin map、DatasheetData sheet function specification,In the information SP485REN-L Detailed pin diagram and function application circuit diagram voltage and usage method and tutorial
- Related Products
Popular Models

- MAX3085
- Manufacturer:RS-485,RS-422

- TP8485E-SR
- Manufacturer:RS-485,RS-422

- SP485EEN-L/TR
- Manufacturer:RS-485,RS-422

- SN75176BDR
- Manufacturer:RS-485,RS-422

- SN75176BP
- Manufacturer:RS-485,RS-422