- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 50 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 0.3 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | 600kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 1.8nA |
| Voltage - Input Offset | 60μV |
| Current - Supply | - |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±3 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Datasheet | |
|---|---|
| OP07CP.pdf | |
- Commodity Description
OP Amp Single GP ±18V 8-Pin PDIP Tube
- Related Products


