- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Filters > Ferrite Beads and Chips |
| Series | EMIFIL®, BL02EN |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | 7A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 20 mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | Axial, Split Radial Bend |
| Mounting Type | Through Hole |
| Height (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension | 0.134" Dia (3.40mm) |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 500 |
| Other Names | 490-11004 BL02RN2R1M2B-ND |
| Datasheet | |
|---|---|
| BL02RN2R1M2B.pdf | |
- Commodity Description
BL02RN2R1M2B by muRata Design and production,in Chip1Cloud Spot sales,And can pass Chip1Cloud Purchasing。BL02RN2R1M2B Price reference $ 0.0483。BL02RN2R1M2B - Categories :Filters > Ferrite Beads and Chips
;Series :EMIFIL®, BL02EN
;Packaging :Bulk;Part Status :Active;Filter Type :-;Number of Lines :1;Impedance @ Frequency :-;Current Rating (Max) :7A;DC Resistance (DCR) (Max) :20 mOhm;Ratings :-;Operating Temperature :-40°C ~ 85°C;Package / Case :Axial, Split Radial Bend;Mounting Type :Through Hole;Height (Max) :0.295" (7.50mm);Size / Dimension :0.134" Dia (3.40mm);Standard Package :500;Other Names :490-11004、BL02RN2R1M2B-ND、;。You can download BL02RN2R1M2B Chinese information、Pin map、DatasheetData sheet function specification,In the information BL02RN2R1M2B Detailed pin diagram and function application circuit diagram voltage and usage method and tutorial
- Related Products
Popular Models

- 60Ω @100MHz
- Manufacturer:Line bead

- 66*10-3T
- Manufacturer:Line bead

- BL02RN2R1M2B
- Manufacturer:Line bead