- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Filter |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 3 |
| -3db Bandwidth | 9MHz |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 23mA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCS2553DR2G.pdf | |
- Commodity Description
Video Amp Triple 5.25V 8-Pin SOIC N T/R
- Related Products
Popular Models

- TJM4558CDT
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- NCS2554DTBR2G
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- EG8543
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- SN761663DGKR
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- MC34074G-S14-R
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier