- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Reconstruction Filter |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 4 |
| -3db Bandwidth | 8MHz |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 40mA |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.7 V ~ 5.3 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCS2554DTBR2G.pdf | |
- Commodity Description
Video Amp Quad 5.3V 14-Pin TSSOP T/R
- Related Products
Popular Models

- TJM4558CDT
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- NCS2554DTBR2G
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- EG8543
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- SN761663DGKR
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- MC34074G-S14-R
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier