- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Applications | Filter |
| Output Type | - |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | - |
| Current - Supply | 6mA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCS2561SQT1G.pdf | |
- Commodity Description
Single Channel Video Driver 6-Pin SC-88 T/R
- Related Products
Popular Models

- TJM4558CDT
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- NCS2554DTBR2G
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- EG8543
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- SN761663DGKR
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier

- MC34074G-S14-R
- Manufacturer:High speed and broadband amplifier