- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | JEMICI-Reel? |
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 1100 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 290MHz |
| Current - Input Bias | 500nA |
| Voltage - Input Offset | 400μV |
| Current - Supply | 13mA |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 25.2 V, ±2.25 V ~ 12.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD8130ARZ-REEL7.pdf | |
- Commodity Description
SP Amp DIFF Receiver Amp Single ±12.6V/25.2V 8-Pin SOIC N T/R
- Related Products
Popular Models

- EL5364ISZ-T7
- Manufacturer:Difference Amplifier

- EL5172ISZ
- Manufacturer:Difference Amplifier

- EL5171ISZ-T7
- Manufacturer:Difference Amplifier

- INA282AIDR
- Manufacturer:Difference Amplifier

- AD8276ARMZ
- Manufacturer:Difference Amplifier