- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Type | Infrared Encoder/Decoder |
| Applications | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, JEMICItal | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCP2120T-I/SL.pdf | |
- Commodity Description
IC ENCODR/DECODR 2.5V IR 14-SOIC
- Related Products
Popular Models
.jpg)
- SN74AVC6T622PWR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/SN
- Manufacturer:Code switch

- SN74AVC6T622RGYR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/P
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122T-E/SN
- Manufacturer:Code switch