- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 30 |
| Packaging | Tube |
| Type | Infrared Encoder/Decoder |
| Applications | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, JEMICItal | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCP2120-I/P.pdf | |
- Commodity Description
Infrared encoder/decoder
- Related Products
Popular Models
.jpg)
- SN74AVC6T622PWR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/SN
- Manufacturer:Code switch

- SN74AVC6T622RGYR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/P
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122T-E/SN
- Manufacturer:Code switch