- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Integrated Circuits (ICs) > Interface - CODECs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Type | Audio |
| Data Interface | - |
| Resolution (Bits) | - |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 90 / 100 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 1.7 V ~ 2.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.6 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package | 34-CSP (4.5x1.66) |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 4,500 |
| Other Names | 1564-1020-2 |
| Datasheet | |
|---|---|
| DA7212-01UM2.pdf | |
- Commodity Description
IC AUDIO CODEC 34CSP
- Related Products
Popular Models
.jpg)
- SN74AVC6T622PWR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/SN
- Manufacturer:Code switch

- SN74AVC6T622RGYR
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122-E/P
- Manufacturer:Code switch

- MCP2122T-E/SN
- Manufacturer:Code switch