- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | RF/IF and RFID > RF Diplexers |
| Series | DPX |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Frequency Bands (Low / High) | 1.57GHz ~ 1.58GHz / 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Low Band Attenuation (min / max dB) | 25.00dB / 33.00dB |
| High Band Attenuation (min / max dB) | 25.00dB / 54.00dB |
| Return Loss (Low Band / High Band) | 23dB / 22dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric), 8 PC Pad |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 2,000 |
| Other Names | 445-15628-2 |
| Datasheet | |
|---|---|
| DPX252500DT-5217A1.pdf | |
- Commodity Description
Signal Conditioning 1.572/2.4GHz IL .4dB typ
- Related Products
Popular Models

- HHM1520
- Manufacturer:Antenna

- DPX252500DT-5217A1
- Manufacturer:Antenna

- ANT016008LCD1575MA1
- Manufacturer:Antenna