- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 40 |
| Packaging | Tube |
| Filter Type | Universal, Continuous-Time |
| Frequency - Cutoff or Center | 100kHz |
| Number of Filters | 3 |
| Filter Order | * |
| Voltage - Supply | ±6 V ~ 18 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| UAF42AU.pdf | |
- Commodity Description
Active Filter Quad SW-CAP UNIV 2nd Order 100kHz 16-Pin SOIC Tube
- Related Products
Popular Models

- XTR111AIDGQR
- Manufacturer:4-20MA

- XTR115UA
- Manufacturer:4-20MA

- XTR116UA
- Manufacturer:4-20MA

- XTR116U/2K5
- Manufacturer:4-20MA

- XTR105UA
- Manufacturer:4-20MA