- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Type | Signal Conditioner |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Voltage |
| Interface | 1-Wire?, 2-Wire |
| Current - Supply | 1.2mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| PGA309AIPWR.pdf | |
- Commodity Description
Sensor and Detector Interface 5.5V Serial 16-Pin TSSOP Tape and Reel
- Related Products
Popular Models

- XTR111AIDGQR
- Manufacturer:4-20MA

- XTR115UA
- Manufacturer:4-20MA

- XTR116UA
- Manufacturer:4-20MA

- XTR116U/2K5
- Manufacturer:4-20MA

- XTR105UA
- Manufacturer:4-20MA