- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Reference Type | Shunt |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.495V |
| Voltage - Output (Max) | 36V |
| Current - Output | 100mA |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C Typical |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | - |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 1mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| KA431LDTF.pdf | |
- Commodity Description
V-Ref Adjustable 2.495V to 36V 100mA 8-Pin SOP T/R
- Related Products
Popular Models

- ME431BXG
- Manufacturer:Voltage reference

- TL431K-T92-B
- Manufacturer:Voltage reference

- TL431G-AE2-R
- Manufacturer:Voltage reference

- TL431G-AE3-R
- Manufacturer:Voltage reference

- CJ431 0.5%
- Manufacturer:Voltage reference