- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Motor Drivers, Controllers |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | On/Off |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | - |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current - Output | 250mA |
| Voltage - Supply | 3.5 V ~ 18 V |
| Voltage - Load | 3.5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP |
| Supplier Device Package | TO-94 |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 1,000 |
| Other Names | AH477AZ4-BG1DI |
| Datasheet | |
|---|---|
| AH477AZ4-BG1.pdf | |
- Commodity Description
IC HALL EFFECT LATCH 1-PH TO-94
- Related Products
