- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Configuration | High and Low Side, Synchronous |
| Input Type | PWM |
| Delay Time | 45ns |
| Current - Peak | - |
| Number of Configurations | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 35V |
| Voltage - Supply | 4.6 V ~ 13.2 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| ADP3110AKRZ-RL.pdf | |
- Commodity Description
Driver 2-OUT Hi/Lo Side Inv/Non-Inv 8-Pin SOIC N T/R
- Related Products
Popular Models

- L8211L-R20-R
- Manufacturer:MOS driver

- EG3001
- Manufacturer:MOS driver

- EG3014
- Manufacturer:MOS driver

- EG3013
- Manufacturer:MOS driver

- EG3011C
- Manufacturer:MOS driver