- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 100 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 4 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 40nA |
| Voltage - Input Offset | 500μV |
| Current - Supply | 4.3mA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| NJM4560M.pdf | |
- Commodity Description
OP Amp Dual GP 18V 8-Pin DMP
- Related Products
Popular Models

- BA4558F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA4560F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- NJM4580M-TE1
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA4510F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA15218F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier