- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 7 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | 16MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 300nA |
| Voltage - Input Offset | 150μV |
| Current - Supply | 8.4mA |
| Current - Output / Channel | 37mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10 V ~ 36 V, ±5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MC33079DR2G.pdf | |
- Commodity Description
OP Amp Quad GP ±18V 14-Pin SOIC N T/R
- Related Products
Popular Models

- BA4558F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA4560F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- NJM4580M-TE1
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA4510F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier

- BA15218F-E2
- Manufacturer:Low Noise Amplifier