- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 47 |
| Packaging | Tube |
| Input Impedance | - |
| Measurement Error | 0.1% |
| Voltage - I/O High | 0.7V |
| Voltage - I/O Low | 0.3V |
| Current - Supply | 4.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Meter Type | 3 Phase |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCP3913A1-E/SS.pdf | |
- Commodity Description
3V Six-Channel Analog Front End SPI Interface
- Related Products
