- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Tray |
| Input Impedance | - |
| Measurement Error | 0.1% |
| Voltage - I/O High | 2.4V |
| Voltage - I/O Low | 0.4V |
| Current - Supply | 7mA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Meter Type | Single Phase |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Datasheet | |
|---|---|
| ADE7953ACPZ.pdf | |
- Commodity Description
Multifunction Metering IC 28-Pin LFCSP EP Tray
- Related Products
