- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Categories | Discrete Semiconductor Products > Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Resistor - Base (R1) | 10 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 10 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 35 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 300µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| Power - Max | 246mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Additional Resources | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Other Names | MMUN2211LT1GOS MMUN2211LT1GOS-ND MMUN2211LT1GOSTR |
| Datasheet | |
|---|---|
| MMUN2211LT1G.pdf | |
- Commodity Description
MMUN2211LT1G by ON Design and production,in Chip1Cloud Spot sales,And can pass Chip1Cloud Purchasing。MMUN2211LT1G Price reference $ 0.0109。MMUN2211LT1G - Categories :Discrete Semiconductor Products > Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased
;Series :-;Packaging :Tape & Reel (TR);Part Status :Active;Transistor Type :NPN - Pre-Biased;Current - Collector (Ic) (Max) :100mA;Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :50V;Resistor - Base (R1) :10 kOhms;Resistor - Emitter Base (R2) :10 kOhms;DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :35 @ 5mA, 10V;Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :250mV @ 300µA, 10mA;Current - Collector Cutoff (Max) :500nA;Power - Max :246mW;Mounting Type :Surface Mount;Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3;Supplier Device Package :SOT-23-3 (TO-236);Standard Package :3,000;Other Names :MMUN2211LT1GOS、MMUN2211LT1GOS-ND、MMUN2211LT1GOSTR、;。You can download MMUN2211LT1G Chinese information、Pin map、DatasheetData sheet function specification,In the information MMUN2211LT1G Detailed pin diagram and function application circuit diagram voltage and usage method and tutorial
- Related Products
Popular Models

- DTC143ZCA
- Manufacturer:Digital Transistor

- DTC143ECA
- Manufacturer:Digital Transistor

- LMUN2116LT1G A6F SOT-23
- Manufacturer:Digital Transistor

- LMUN2211LT1G
- Manufacturer:Digital Transistor

- LMUN5235T1G 8M SC-70(SOT-323)
- Manufacturer:Digital Transistor