- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Master fclk | 25MHz |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Voltage - Supply | 2.97 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD9832BRUZ-REEL7.pdf | |
- Commodity Description
Direct Digital Synthesizer 25MHz 1-DAC 10bit Serial 16-Pin TSSOP T/R
- Related Products
Popular Models

- AD9837ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9837ACPZ-RL
- Manufacturer:DDS

- AD9837BCPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9833BRMZ
- Manufacturer:DDS

- AD9838ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS