- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Master fclk | 25MHz |
| Tuning Word Width (Bits) | 28 b |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD9833BRM-REEL7.pdf | |
- Commodity Description
IC WAVEFORM GEN PROG 10-MSOP
- Related Products
Popular Models

- AD9837ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9837ACPZ-RL
- Manufacturer:DDS

- AD9837BCPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9833BRMZ
- Manufacturer:DDS

- AD9838ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS