- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 96 |
| Packaging | Tube |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Master fclk | 50MHz |
| Tuning Word Width (Bits) | 24 b |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AD5932YRUZ.pdf | |
- Commodity Description
Programmable Single-Scan Waveform Generator Automotive 16-Pin TSSOP Tube
- Related Products
Popular Models

- AD9837ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9837ACPZ-RL
- Manufacturer:DDS

- AD9837BCPZ-RL7
- Manufacturer:DDS

- AD9833BRMZ
- Manufacturer:DDS

- AD9838ACPZ-RL7
- Manufacturer:DDS