- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 100 |
| Packaging | Tube |
| Type | Transceiver |
| Protocol | CAN |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCP2562-E/SN.pdf | |
- Commodity Description
CAN 1T/1R 4V 1Mb/s SO8 SMD
- Related Products
Popular Models

- TJA1050T/CM
- Manufacturer:CAN

- MCP2551-I/SN
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T,118
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T/3
- Manufacturer:CAN

- TJA1040T/CM
- Manufacturer:CAN