- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Type | Transceiver |
| Protocol | CAN |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | 100mV |
| Data Rate | 1Mbps |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| SN65HVD232DR.pdf | |
- Commodity Description
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC
- Related Products
Popular Models

- TJA1050T/CM
- Manufacturer:CAN

- MCP2551-I/SN
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T,118
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T/3
- Manufacturer:CAN

- TJA1040T/CM
- Manufacturer:CAN