- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 74 |
| Packaging | Tube |
| Protocol | CAN |
| Function | Controller |
| Interface | SPI |
| Standards | CAN 2.0 |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 10mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| MCP2515-I/ST.pdf | |
- Commodity Description
CAN Ctrl SPI TSSOP20 SMD
- Related Products
Popular Models

- TJA1050T/CM
- Manufacturer:CAN

- MCP2551-I/SN
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T,118
- Manufacturer:CAN

- TJA1051T/3
- Manufacturer:CAN

- TJA1040T/CM
- Manufacturer:CAN