- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 27 |
| Packaging | Tube |
| Function | Audio Transmitter |
| Applications | JEMICItal Audio Interfacing |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2C, SPI |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | 8kHz ~ 192kHz |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| CS8406-CSZ.pdf | |
- Commodity Description
IC XMITTER DGTL 192KHZ 28SOIC
- Related Products
Popular Models

- CD2399
- Manufacturer:Audio interface chip

- TEA1062NG-S16-R
- Manufacturer:Audio interface chip

- LM4863G-N20-R
- Manufacturer:Audio interface chip

- PT2399S
- Manufacturer:Audio interface chip

- PT2259-S
- Manufacturer:Audio interface chip