- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 4,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Function | Audio Transmitter |
| Applications | JEMICItal Audio Interfacing |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2C, SPI |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | 8kHz ~ 192kHz |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| CS8406-CZZR.pdf | |
- Commodity Description
IC 192KHZ DGTL TRANSMIT 28-TSSOP
- Related Products
Popular Models

- CD2399
- Manufacturer:Audio interface chip

- TEA1062NG-S16-R
- Manufacturer:Audio interface chip

- LM4863G-N20-R
- Manufacturer:Audio interface chip

- PT2399S
- Manufacturer:Audio interface chip

- PT2259-S
- Manufacturer:Audio interface chip